Verslag: Sjoerd
Zaterdagmiddag 8 februari 2013: ons eerste team verdedigt de eerste plaats in de KNSB derde klasse A tegen onze gasten uit Hattem en Sven Kramer verdedigt duizenden kilometers verderop zijn Olympische titel op de vijf kilometer in Sotchi. Pieter regelt dat de TV aangezet wordt en trakteert en passsant bij aanvang van onze wedstrijd vanwege zijn 24ste verjaardag een dag eerder. Prima omstandigheden voor een gezellige middag.
Op bord zeven begon het niet voorspoedig. Elmar komt vrij snel in de moeilijkheden in zijn vertrouwde Leeuw. Om niet snel op achterstand te komen weet Elmar zijn partij lang te rekken, maar strijkt even na vieren de vlag.
Arjan krijgt de smaak te pakken, speelt degelijk en weet via sterk spel twee pionnen te veroveren. Kort na Elmar zijn verlies trekt hij de stand gelijk.
Ook Pieter staat goed en op het moment dat hij twee pionnen gaat winnen krijgt hij een remiseaanbod. Met een vluchtige blik consulteert Pieter de teamleider. Na een verplicht nummertje nee-schudden incasseert Pieter de twee boeren en schuift hij de partij rustig uit.Mijn tegenstander ging met een vroege aanval op de koningsvleugel te voortvarend van start en verloor hierbij een pion. Kort daarna werden de dames geruild en bleef een gewonnen middenspel over. Helaas liet ik hem terugkomen tot een gelijke stelling en won hij de pion terug. In plaats van een passieve stelling te krijgen besloot hij nog een pion te offeren. Dit bleek niet goed te zijn. Niet veel later won ik een stuk en daarna een kwaliteit, waarna ik een extra punt voor Assen 1 mocht noteren.
Het beslissende moment:
Paul speelt een stevige partij, niet wetend dat zijn tegenstander een rating heeft van iets meer dan 1500. Paul verbaast zich wel over onverwachte zetten en rond de tijdcontrole heeft hij een aanval met een stuk meer tegen drie pionnen. Zijn tegenstander noteert niet meer met minder dan vijf minuten op de klok en wordt vermanend toegesproken door de wedstrijdleider. Vanwege het increment van dertig seconden per zet moet je deze op blijven schrijven, een onbekend fenomeen bij deze KNSB-debutant. Na de veertigste zet maakt Paul het netjes af.In de opening won ik al vrij snel een pion. Vervolgens ruilde ik een paar stukken en forceerde ik met een trucje een eindspel met allebei een toren, pionnen en ongelijke lopers. Ik had nog steeds de pion voorsprong en dacht dat het wel gewonnen moest zijn. Na heel wat gemanoeuvreer zette ik mijn tegenstander in een soort van zugzwang. Vervolgens won ik een stuk en de partij.
Paul schrijft zelf het volgende over het moment waarop zwart besloot een stuk te offeren:
Mijn tegenstander Hendrik Jan van Wijk was een invaller en speelde voor het eerst landelijk. Hij kwam wat minder uit de opening maar wist zijn openingsproblemen goed op te lossen. In het middenspel greep hij niet de kans om zijn achtergebleven pion op te lossen.
Op bord vijf voltrekt zich een klein drama voor ons. Martin lijkt niet lekker uit de opening te komen, maar krijgt in het middenspel, ondanks een pion achterstand, een prima stelling. In het late remise-eindspel geeft Martin echter pardoes een stuk en dus de partij weg.
Assen 2028 - Denk en Zet 1870 6 - 2 1. Ivo Maris 2193 - Muharem Mujkanovic 1996 1 - 0 2. Frank van der Werff 1988 - Bert Ekkelboom 1798 1 - 0 3. Pieter Tromp 2172 - Jarno Visscher 1888 1 - 0 4. Paul den Boer 2007 - Hendrik Jan van Wijk 1529 1 - 0 5. Martin van Velzen 2021 - Johan Redeker 2113 0 - 1 6. Maarten Dijkstra 1968 - William Cornelissen 1995 1 - 0 7. Elmar Hommes 2008 - Rijk-Pieter Hofstede 2028 0 - 1 8. Arjan Dwarshuis 1866 - Wim Weggemans 1616 1 - 0