Verslag: Sybrand
Vrijdag 16 januari kwam Staunton 2 op bezoek. Het werd een regelmatig verlies.
Hans op bord 1 was de eerste die de stukken in de doos kon doen. Een torenoffer van Francois Wehkamp bracht de stelling van Hans uit evenwicht en leidde tot verlies.
Sybrand op bord 6 was de tweede die verloor. Hij gaf een pion weg, en een belangrijke ook. Alle inititatief was weg en de partij.
Tycho Bruggink op bord 8 speelde in zijn debuut in de promotieklasse een regelmatige partij tegen Anders Bay. Even werd gedacht dat Tycho de winst in handen had, maar dat weerlegde hij na de partij. Een remise aanbod werd afgeslagen door Anders, maar Tycho claimde op een gegeven moment remise op grond van drie maal dezelfde stelling. Toen geloofde zijn tegenstander het wel en werd de vrede getekend.
Sjoerd op bord 2 speelde een prachtige partij. Hij won van Albert Hebels. Sjoerds analyse:
Soms speel je een partij waar je na afloop heel tevreden over bent, maar thuis achter de computer blijkt dat je niet altijd even nauwkeurig hebt gespeeld. Mijn tegenstander Albert Hebels stond de hele partij met zijn rug tegen de muur. Typisch stellingen waar ik de druk moest zetten en positioneel beter stond. Dat soort partijen kunnen snel kantelen en dat gebeurde. Gelukkig maakte Albert achteraf de grootste fouten.
Het werd een Svesnikov, waarin ik niet de beste voortzetting koos.
Sjoerd Homminga – Albert Hebels na 16. 0-0
Gerbert was de volgende die zich gewonnen moest geven. Hij speelde ongeveer een half uur met slechts 30 seconden per zet, maar dat deert Gerbert ogenschijnlijk niet. Zijn tegenstander liet zich niet opjagen en won de partij.
Gertjan had een plusremise op het bord, maar ook hij had 30 seconden per zet, en niet meer. Hij zette net te laat …. en verloor in minimaal remise stelling. Jammer.
Een titanengevecht tussen Wout Knol en Henk Seijen. Toren en pion tegen twee paarden met elk nog wat boeren. Wout trok uiteindelijk aan het langste eind tegen de klok van twaalven.
Einduitslag: 2,5 – 5,5 voor Staunton 2.
Assen 2 1799 - Staunton 2 1867 2½ - 5½ 1. Hans Smit 2006 - François Wehkamp 2131 0 - 1 2. Sjoerd Homminga 1838 - Albert Hebels 2005 1 - 0 3. Rieks Taal 1883 - Dick Hummel 1803 0 - 1 4. Gertjan Haan 1826 - Bram Kruisinga 1796 0 - 1 5. Gerbert Leeftink 1751 - Rob Popken 1821 0 - 1 6. Sybrand Houtsma 1778 - Henk van Dijk 1853 0 - 1 7. Wout Knol 1801 - Henk Seijen 1755 1 - 0 8. Tycho Bruggink 1509 - Anders Bay 1773 ½ - ½