Stijn plaatst zich voor NK D met derde plaats in NOSBO-PJK!

De persoonlijke jeugdkampioenschappen van de NOSBO worden dit seizoen verspreid over meerdere datums afgewerkt, en gisteren (14 januari) mocht de D-categorie het spits afbijten. In totaal 26 deelnemers deden een gooi naar de titels en NK-plaatsen, en namens onze club was Stijn present. Op papier was hij halverwege het veld geplaatst, maar bij jeugdtoernooien kunnen altijd gekke dingen gebeuren! (Ik was er zelf overigens niet bij, maar de NOSBO hield weer een prachtig liveblog bij – waarvoor dank! – zodat ik toch nog een leuk verslag kan typen…)

In de eerste vijf ronden deed Stijn wat van hem verwacht mocht worden: winnen van de zwakkere tegenstanders en verliezen van de sterkere. Dat leverde drie punten op, en met opnieuw een sterkere tegenstander in de zesde ronde lag het voor de hand dat Stijn weer terug zou vallen naar 50%. Niets van dat alles: hij won zijn partij en klom daarmee naar de gedeelde derde plaats, waardoor ineens een NK-ticket in zicht was! Daarvoor was wel een heldendaad nodig, want in de laatste ronde stond een zwartpartij met 250 ratingpunten achterstand op het programma. Als ik het liveblog mag geloven werd het een zeer spannende partij, maar uiteindelijk wist Stijn de grote vis op het droge te trekken, en daarmee verzekerde hij zich van de ongedeelde derde plaats! Nog leuker is uiteraard dat hij zich daarmee ook nog voor het eerst voor een NK geplaatst heeft; van 18 tot en met 20 mei mag Stijn, als eerste Assenaar sinds Léon in 2019, uitkomen op het NK D!

Liveblog NOSBOEindstand

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.