Ratingveranderingen per 1 maart 2024

      Geen reacties op Ratingveranderingen per 1 maart 2024

Een tijd geleden heeft de FIDE besloten alle FIDE-ratings onder de 2000 op te hogen, en onlangs heeft de KNSB besloten hetzelfde te doen met alle KNSB-ratings en -jeugdratings onder de 2000. Deze zullen per 1 maart, na de berekening van de nieuwe ratings volgens de bestaande formules, worden opgehoogd op de volgende manier:

  • Tussen 1000 en 2000: (oude rating x 0,6) + 800
  • Onder 1000: oude rating + 400


Als voorbeeld geef ik de volgende tabellen, die weergeven hoe groot op dit moment de toename in rating zou zijn van iedereen die bij ons op de KNSB-ratinglijst of -jeugdratinglijst van februari 2024 staat met een rating van minder dan 2000, en het afgelopen anderhalf jaar minimaal één keer in onze interne (jeugd)competities of één van onze teams heeft gespeeld. De eerste tabel geeft de KNSB-rating weer, de tweede de KNSB-jeugdrating.

Oude ratingNieuwe ratingToename
Léon Niemeijer197819879
Maarten Hoolsema1936196226
Ab Faber1926195630
Martin van Velzen1925195530
Hans Smit1915194934
Jaël Wierenga1901194140
Jan Posthoorn1803188279
Sybrand Houtsma1788187385
Brian Elsinga1776186690
Sjoerd Homminga17511851100
Berto Homan17191831112
Sophie Welling16981819121
Abedin Heij16901814124
Rients Faber16871812125
Wout Knol16861812126
Aart Strik16821809127
Gerard Voorintholt16811809128
Henry Groeneveld16691801132
Waheeb Qatina16611797136
Mattias Bosveld16551793138
Marius Leemreijse16271776149
Jan Boer15561734178
Fred Huijsman15531732179
Cor van der Werff15431726183
Noël van der Veen15341720186
Serana Tunyluhulima15251715190
Majid Hashemy15011701200
Johan Loots14741684210
Jan Akkerman14601676216
Jacob Dijkstra14571674217
Harrie Postema13871632245
Tinus Spriensma13831630247
Emile Bekhuis13741624250
Trijnko Visscher12481549301
Mathies de Groot12461548302
Stijn Faber12141528314
Jorik de Groot11941516322
Ton van Velzen11721503331
Wilfred Jansen9211321400
Vincent Zandstra9051305400
Oude ratingNieuwe ratingToename
Léon Niemeijer1975198510
Jaël Wierenga1918195133
Marius Leemreijse15931756163
Noël van der Veen14131648235
Serana Tunyluhulima13921635243
Mathies de Groot12221533311
Andrii Kozhukhov11991519320
Stijn Faber11801508328
Jorik de Groot9791379400
Nena Bruins9301330400
Thijs Bouma7561156400
Wessel Dijkstra6351035400

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.